آبیاری هوشمند باغ مزرعه و گلخانه
 
سیستم آبیاری هوشمند یکی دیگر از قابلیت های فناوری هوشمند سازی می باشد. که مانع از مصرف بیش از حد آب و هزینه های هنگفت مصرفی میشود . این سیستم نه تنها درمقیاس های بزرگ مانند مزارع کشاورزی، باغ و گلخانه ها کاربرد دارد. بلکه شما میتوانید گیاهان آپارتمانی و حتی باغچه منزل خود را با سیستم هوشمند آبیاری کنید. و از هر نقطه دلخواه میتوانید بر آن نظارت و کنترل داشته باشید حتی در مسافرت . سیستم هوشمند آبیاری برای باغ، مزارع و محیط های وسیع بسیار کارآمد و مقرون به صرفه است. چرا که با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوای ایران که کشوری گرم و خشک است، با خطر کمبود منابع آب شیرین مواجه هستیم. و باید به دنبال یک راه حل مفید برای اصلاح الگوی مصرف آب باشیم. زیرا درصد بالایی از حجم آب، صرف مصارف آبیاری و کشاورزی می شود. و با هوشمند سازی سیستم آبیاری باغ و مزارع میتوانیم نظارت بر مصرف صحیح انرژی و آب داشته باشیم. و در زمان و هزینه های هنگفت مصرفی صرفه جویی خواهد شد.

انواع سیستم های آبیاری هوشمند

 

مزرعه هوشمند

آبیاری هوشمند مزرعه


سیستم های آبیاری هوشمند بسیار وسیع بوده و قابلیت بسیار عالی برای کشاورز و محصول دارد. از جمله قابلیت های کاربردی میتوان به این اشاره کرد که با هوشمند آبیاری کردن، آب به صورت قطره ای مستقیما به ریشه گیاه میرسد. در نتیجه سلامت ریشه گیاه بهتر خواهد بود و از رشد علف های هرز تا حد چشم گیری جلوگیری میکند. همچنین از افزایش شوری در ریشه مشکلی که در آبیاری سنتی در مناطق خشک ایجاد میشود جلوگیری میکند.
در کشاورزی تایین مقدار و زمان آبیاری، میتواند نقش مهمی را در سلامت گیاه و در کاهش مصرف آب ایفا کند.
یکی دیگر از مزایای این سیستم این است که کشاورز وقت کمتری را صرف آبیاری زمین کشاورزی میکند. و میتواند این وقت را در کنار خانواده باشد و با تلفن همراه آبیاری را کاملا تحت کنترل داشته باشد. معمولا کشاورز ها این مشکل را دارند که چند شب در هفته باید شب تا صبح را برای آبیاری وقت بگذارند. اما کشاورز میتواند این کار را با تلفن همراه انجام دهند.
در آخر بهترین مزایای آبیاری هوشمند صرفه جویی در مصرف آب میباشد، این سیستم میتواند مصرف آب را تا حد چشمگیری کاهش دهد. و درکشور ما که با بحران کمبود منابع آب شیرین مواجه است داشتن این سیستم در کشاورزی امری ضروری میباشد.
گلخانه هوشمند

آبیاری گلخانه هوشمند


اگر شخص فراموش کند که به گیاهان خود آب کافی بدهد یا طی مسافرت به گیاهانش آب نرسد مطمعنا گیاه میمیرد. ولی با سیستم هوشمند آبیاری این مشکل برطرف خواهد شد.
سیستم های آبیاری هوشمند گلخانه ای یک فناوری کاربردی در جهت گلخانه های صنعتی و خانگی میباشد. این سیستم نیاز دقیق گیاه به آب را میابد اقدام به آبیاری گیاه میکند این امر باعث سالم ماندن گیاه میشود. از مزایای دیگر این سیستم میتوان به کاهش چشم گیر مصرف آب، سالم ماندن ریشه گیاه از بیماری ها، جللوگیری از رسیدن شوری خاک به ریشه و جلوگیری از خشکی ناشی از بی آبی، اشاره کرد.
در اینجا نیز یکی از بهترین مزایا راحتی کاربر از کارهای کوچک ولی مهم است. آبیاری گلخانه ممکن است کار راحتی و کوچکی باشد ولی از کارهای بشدت مهم چه برای خود گلخانه و چه برای اکوسیستم میباشد.
باغچه هوشمند

آبیاری باغچه هوشمند


آبیاری باغچه با شلنگ آب ممکن است کار جذابی باشد ولی این کار معایب فراوانی دارد. که از مهم ترین مشکل آن مصرف بیرویه آب و آسیب رساندن به ریشه گیاه میباشد.
با سیستم هوشمند باغچه آب به مقدار نیاز گیاه به ان داده میشود. و این آب مستقیما به ریشه میرسد و این باعث میشود گیاه سالم تری داشته باشیم.
این سیستم کاملا تحت کنترل کاربر میباشد و اگر هر جای سیستم دچار نقصی شود عیب به سرعت شناسایی و توسط گوشی به کاربر گذارش داده میشود.
 
 
قابلیت های سیستم آبیاری هوشمند
  • امکان برقراری تماس اضطراری ودارای آلارم هشدار

  • زمانبندی منظم آبیاری با توجه به شرایط محیطی و دما، رطوبت

  • کنترل و نظارت پمپ های آبیاری از دور

  • کود دهی و آبیاری با توجه به نیاز خاک و رطوبت

  • قطع اتوماتیک سیستم در هنگام بارندگی

  • قابلیت نصب تاسیسات زیر زمینی

  • قابلیت آبیاری به صورت قطره ای

  • کنترل و نظارت کامل توسط تلفن همراه

  • نظارت بر عملکرد سیستم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان خانه هوشمند