مقالات عمومی

مرغداری هوشمند صنعتی

مرغداری هوشمند صنعتی

هوشمندسازی بیش از آنکه برای خانه های مسکونی ضروری باشد، برای واحدهای صنعتی مانند مرغداری هوشمند حیاتی به نظر میرسد. افزایش جمعیت جهان تقاضای مواد غذایی همچون مرغ را نیز افزایش میدهد. از طرفی رقابت در این عرصه بسیار زیاد است و مرغداری ها باید بتوانند با کمترین هزینه ممکن، محصول با کیفیت به دست مصرف کننده برسانند.
no-repeat;left top;;
auto

مرغداری هوشمند
center

default

مرغداری هوشمند چیست؟

icon

در مزارع پرورش طیور سنتی، کنترل و نظارت بر موارد مهمی مانند امنیت، دمای هوا، میزان رطوبت، روشنایی، تهویه و … به صورت دستی و توسط نیروی انسانی یا به صورت نیمه اتوماتیک صورت می‌گیرد.

اما در یک مزرعه مرغداری هوشمند تمام این موارد بعلاوه موارد دیگر، با دقت بسیار بالا و بدون امکان بروز خطای انسانی، توسط سنسورها و سیستم فناوری‌ هوشمند کنترل می‌شود.

در این مرغداری ‌های مدرن و پیشرو، مدیر مجموعه قادر است وضعیت دقیق سالن‌ها را به صورت زنده برروی کامپیوتر یا گوشی موبایل هوشمند خود رصد کند، از همه تغییرات باخبر شود و در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهد.

مرغداری هوشمند چه مزایایی دارد؟

کاهش رفت و آمد پرسنل

کاهش میزان مصرف انرژی تا 40 درصد

افزایش کیفیت تولید و جلوگیری از مرگ و میر و بیماری‌ها

کاهش تعداد نیروی انسانی مورد نیاز

کاهش خطای انسانی به دلیل عملکرد دقیق

no-repeat;left top;;
auto

مرغداری هوشمند

شش وظیفه اصلی مرغداری هوشمند

icon

icon-lock-open
تمام رفت و آمدها را به سرور گزارش داده می‌شود و شما در هر ساعت از شبانه روز میتوانید به دوربین ها دسترسی داشته باشید و وضعیت درب‌ها را کنترل کنید.

icon-viadeo
2- سیستم تغذیه
در یک مرغداری صنعتی هوشمند شما اطمینان دارید که مرغ ها در طول روز غذای کافی برای خوردن و آب کافی برای آشامیدن دارند و همه چیز طبق برنامه پیش خواهد رفت. بعلاوه می‌توانید از باقی مانده ذخیره غلات هم باخبر شوید.

icon-lightbulb-line
3- روشنایی مرغداری
اتوماسیون مرغداری این قابلیت را دارد تا روشنایی مرغداری را کنترل کند. این ویژگی دو مزیت دارد، یکی صرفه جویی در مصرف برق و دیگری کنترل یکپارچه و آسان مزرعه. شما با این قابلیت به راحتی میتوانید به تمام چراغ های مرغداری هوشمند کنترل داشته باشید.

icon-signal
5- کنترل از راه دور
در یک مرغداری هوشمند میتوانید تمام قسمت ها را با تلفن همراه و رایانه شخصی خود کنترل کنید. این خصوصیت به شما این امکان را می‌دهد که به سرعت از بروز هر خرابی مطلع شوید،از ورود و خروج ها اطلاع پیدا کنید و به دوربین ها دسترسی داشته باشید.

icon-air
4- تهویه هوا
یکی از مسائل مهم برای مرغداران سیستم های تهویه ی هوا است. سیستم هوشمند با سنسور تشخیص رطوبت، غبار، فشار هوا و دما تمام مدت هوای ایده عال برای یک مرغداری را فراهم میکند. در این حالت شما میتوانید به تمام اطلاعات در مورد هوا دسترسی داشته باشید.

icon-database
6- اطلاعات پرندگان
شما میتوانید تعداد پرندگان، وزن و تعداد تخم مرغ ها را رصد کنید. این مسئله آمارگیری را برای شما راحت تر میکند.

ویدیویی از یک مزرعه هوشمند

no-repeat;left top;;
auto

[button title=\”گلخانه هوشمند\” link=\”https://livesmarter.ir/greenhouse-smart-system/\” target=\”_blank\” align=\”center\” icon=\”\” icon_position=\”\” color=\”#abcf39\” font_color=\”#174159\” size=\”2\” full_width=\”\” class=\”\” download=\”\” rel=\”\”]
no-repeat;left top;;
auto

triangle down

no-repeat;left top;;
auto

آینده ی مرغداری های هوشمند به سرعت رو به پیشرفت است و در سال هایی نه چندان دور ما با حذف و یا کاهش چشم گیر نیروی انسانی در مرغداری ها میشویم. این امر باعث کاهش خطای انسانی و افزایش کیفیت تولیدات مرغی خواهد شد.
icon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *