نقش خانه هوشمند در صنعت ساختمان
 
نقش خانه هوشمند در صنعت ساختمان سازی چیست؟
ساختمان سازی یکی از نیاز های اصلی انسان قرن بیست یک است. در این مقاله به نقش هوشمند سازی در صنعت ساختمان میپردازیم. یکی از مباحث مهم در صنعت ساختمان بحث برق است و نقش اصلی خانه هوشمند در برق ساختمان است.

خانه اولین نیازهای بشریت

 
سرپناه اولین نیاز بشریت بوده است. در گذشته انسان ها برای گذران زندگی نیاز به جان پناهی داشتند که انسان های اولیه غار ها را برای زندگی انتخاب کردند.
انسان حتی در زمان غار نشینی به فکر ارتقاع محل زندگی و پیشرفت غار ها بودند. محققان در غار ها آثار بسیار زیادی مبنی بر این موضوع پیدا کردند. حتی آتش نیز یکی از این پیشرفت ها بوده که به گرم شدن محیط غار در فصل های سرد کمک میکرده.
ولی پیشرفت اصلی بشر در دوران روستا نشینی و شهر نشینی اتفاق افتاد.

صنعت ساختمان از گذشته تا به امروز

 

بعد از دوران غار نشینی و تشکیل شهر ها انسان هر روز در ساخت ساز پیشرفت بیشتری کسب میکرد. انسان با ساخت اولین خانه ها شروع به رفع مشکلات آن می‌کردند و خانه های جدید با پیشرفت بیشتری ساخته میشد. بعد از شهر ها خانه ها پیشرفت بسیار زیادی کردند خانه های هر شهر نسبت به آب هوای آن شهر ساخته میشد. برای مثال شهر هایی که در مناطق بارانی ساخته میشدند خانه هایی با سقف شیروانی ساخته میشد.
در زمان های گذشته برای روشنایی خانه از شمع استفاده میشد. همچنین برای گرمایش از شومینه و آتش استفاده میکردند.
بعد از اختراع برق و انقلاب صنعتی اروپا در صنعت ساختمان سازی تحول چشم گیری پدیدار شد. از ان زمان روشنایی خانه ها با چراغ و برق بود.
در قرن بیست یک پیشرفت بسیار بالایی در تکنولوژی دیده شد. در این سال ها صنعت ساختمان نیز بسیار پیشرفت کرد. و از برق استفاده بسیار زیادی در ساختمان سازی شد. تا جایی که میتوان گفت امروزه برق روح خانه است.

 
خانه هوشمند و صنعت ساختمان

از برق تا خانه هوشمند

 
لامپ ها یکی از اولین محصولاتی بودن که از برق استفاده میکردند. این نشانگر این است تا چه اندازه بشریت برای مسکن خود ارزش قائل است. بعد ها ارزش برق در خانه ها بیشتر شد تا جایی که به جز سیستم روشنایی سیستم سرمایش و گرمایش ، سیستم امنیت قفل ها و غیره... نیز از برق استفاده میکند. خانه هوشمند مبحثی است که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته و امروزه بسیاری از ساختمان سازان رو به سوی خانه هوشمند اورده اند.

جایگاه خانه هوشمند در صنعت ساختمان

 
اگر ده سال پیش میخواستیم تبلیغی برای خانه هوشمند طراحی کنیم باید به تعریف کامل آن میپرداختیم. اما امروزه اکثریت مردم با این سیستم آشناییی کامل دارند یا حد اقل تا حدودی با ان آشنا هستند.با خانه هوشمند کنترل تمام اجزای خانه به صورت یکپارچه امکان پذیر میشود.
با سیستم هوشمند مصرف برق تا حد زیادی کاهش پیدا میکند و ارزش ساختمان چه از نظر مادی و چه از نظر کیفی بسیار افزایش پیدا میکند. شخصی که مدتی در خانه هوشمند زندگی کرده باشد دیگر به راحتی نمیتواند در یک خانه با سیستم برق سنتی زندگی کند. آسایشی که ان خانه ها برای ساکنینشان فراهم میکند بسیار بیشتر از یک خانه معمولی است. ساختمان سازان و معماران بسیار جدی بحث هوشمند سازی را دنبال میکنند. در چند سال اخیر بسیاری از آپارتمان های کشور هوشمند شده است.
هوشمندسازی ویلا اهواز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان خانه هوشمند