مقالات عمومی

هزینه خانه هوشمند چگونه محاسبه میشود؟

هزینه ی خانه هوشمند

هزینه خانه هوشمند چگونه محاسبه میشود؟

خانه هوشمند یک مجموعه خانگی است که در آن می‌توان وسایل را به طور خودکار از راه دور از هر مکان متصل به اینترنت در جهان با استفاده از تلفن همراه یا دستگاه های شبکه ای دیگر کنترل کرد.البته همان گونه که داشتن خانه هوشمند از علاقه های یک انسان است دغدغه اینکه بتوان میان بودجه مالی خود و هزینه های خانه هوشمند تعادل و هماهنگی ایجاد کرد خود یک مسئله بشمار می‌رود.

در هر صورت بحث هزینه ها یکی از چیزهایی است که حرف اول را در خرید و مجهز کردن خانه به سیستم هوشمند می‌زند. خانه هوشمند امکانات متعددی دارد که هزینه های خانه هوشمند بر اساس همین امکانات تعیین می‌شوند.
no-repeat;left top;;
auto

default

قیمت خانه هوشمند

معیار های اصلی برای تعیین هزینه

icon

قیمت یک خانه هوشمند میتواند متفاوت باشد. میتوان گفت این هزینه ها به چند موضوع مهم مربوط است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد
no-repeat;left top;;
auto

تعداد سر خط های روشنایی

icon

یکی از گزینه هایی که نقش به سزایی در هزینه های خانه هوشمند دارد تعداد سر خط های روشنایی است. هر چه تعداد سر خط های روشنایی بیشتر باشد هزینه ی بیشتری برای کاربر به وجود می آورد. برای اینکه بتوان حتی الامکان یک خانه را به صرفه هوشمند کرد بهتر است از شروع کار یک شرکت خانه هوشمند بر نقشه کشی برق و برق کشی ساختمان نظارت داشته باشد.
no-repeat;left top;;
auto

نوع سیستم سرمایش و گرمایش

icon

یکی دیگر از هزینه های خانه هوشمند کنترل سیستم سرمایش گرمایش است. سیستم های سرمایش گرمایش به سه صورت زیر است

اسپیلیت:

به دلیل اضافه شدن فرمان دهنده IR و ترموستات داخلی این کولر ها هزینه های کمتری نسبت به دیگر سیستم های سرمایشی دارد.

کولر آبی:

ماژول میکس 23 ای که برای کولر های آبی نیاز است هزینه بیشتری نسبت به اسپلیت برای کاربر دارد.

فن کوئل:

فن کوئل به دلیل اینکه چهار سر خط از رله دریافت می کند و نیاز به ترموستات دارد هزینه بیشتری را برای یک خانه هوشمند به همراه دارد.

اختلاف هزینه هوشمند سازی سیستم سرمایش کولر آبی و فن کویل تنها در یک سر خط اضافه است که فن کویل استفاده می کند. اما در مقابل این هزینه کنترل سیستم گرمایش را نیز در اختیار ما قرار می دهد و سیستم مطبوع تری می باشد.
no-repeat;left top;;
auto

تعداد کلید ها و نوع آن

icon

برق کشی هر ساختمان با ساختمان دیگر متفاوت است و همینطور تعداد کلید های مورد نیاز یک سیستم نیز متفاوت است. هزینه خانه هوشمند به این کلید ها و مدل آنها نیز بستگی دارد. کلید های ترموستاتیک قیمت بیشتری نسبت به دیگر کلید ها دارد. همینطور مدل و برند کلید ها نیز در هزینه ها تاثیر گذار است.
no-repeat;left top;;
auto

مدل و تعداد تاچ پنل

icon

تاچ پنل ها قیمت بیشتری نسبت به کلید ها دارند و هزینه های یک خانه هوشمند بر اساس مدل و برند تاچ پنل و تعدادشان متغیرمی باشد. برند ها و قیمت های تاچ پنل می تواند تاثیر زیادی در قیمت خانه هوشمند داشته باشد. البته با تمامی این اوصاف آپشن هایی که تاچ پنل ها برای خانه هوشمند دارند نیز بسیار چشمگیر می باشد.
no-repeat;left top;;
auto

تعداد پرده ها

icon

مسلما هرچه تعداد پرده ها بیشتر باشد هزینه بیشتری را شامل می شود. البته موتور های پرده برقی و نوع پرده نیز در قیمت تاثیر گذار است.
no-repeat;left top;;
auto

آیفون تصویری

icon

ایفون تصویری به شدت بر قیمت تاثیر گذار است. ایفون ها مدل های مختلفی را دارند حتی در بعضی از پروژه ها تاچ را به عنوان پنل آیفون نصب می‌کنند تا هزینه ها کاهش یابد.
no-repeat;left top;;
auto

متراژ

icon

هر چه متراژ یک آپارتمان بیشتر باشد سیم کشی بیشتری نیاز است و اگر از سیستم های بدون سیم استفاده شود نیاز به ریپیتر دارد پس در نتیجه متراژ یک خانه هوشمند مستقیما به مساحت آن بستگی دارد زیرا تعداد کلید ها و تمام گزینه های گفته شده در یک خانه با متراژ بالا بیشتر می‌شوند در نتیجه هزینه ها افزایش پیدا میکنند.
no-repeat;left top;;
auto

هزینه خانه هوشمند برای این نقشه

مثالی برای هزینه های خانه هوشمند

icon

هزینه های خانه هوشمند فوق بر اساس سر خط ها بدین صورت محاسبه می‌شود: شش سر خط روشنایی برای اتاق خواب ها پنج سر خط روشنایی برای مستر روم و حمام، دو سر خط برای دستشویی، یک سر خط روشنایی برای راهرو، چهار سرخط برای آشپزخانه پنج سرخط برای سالن، یک سرخط برای آسانسور و دو سر خط برای پرده ، اگر سیستم سرمایش گرمایش برا اساس فن کوئل محاسبه شود هر اتاق یک ناحیه فن کوئل و سالن هم یک ناحیه فن کوئل، که جمعاً چهار ناحیه فن کوئل که هر ناحیه چهار سر خط نیاز دارد.

تمامی امکانات ذکر شده شامل هزینه هایی می‌شود که باید هزینه های نصب و راه اندازی و خدمات را نیز به ان اضافه کرد
no-repeat;left top;;
auto

اما آیا واقعا صرف میکند اینقدر هزینه کنیم؟

icon

در مقابل هزینه ای که برای هوشمند سازی ساختمان خود انجام میدهیم مزایای چشمگیر خانه هوشمند به این پرسش پاسخی کامل ، جامع و قانع کننده می دهد. خانه هوشمند معیار ها و آپشن هایی را در اختیار ما قرار می دهد که به راحتی نمی توان ارزش آن را به عدد و رقم تبدیل کرد.
no-repeat;left top;;
auto

مزایای خانه هوشمند:

icon

no-repeat;left top;;
auto

default

البته این مورد را هم باید در نظر گرفت که هوشمند کردن خانه ذوق، سلیقه و علاقه میخواهد و از همه مهم تر انتخاب یک شرکت و برند معتبر می‌تواند کمک به سزایی برای داشتن یک خانه لوکس و کارآمد باشد.
icon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *