مقالات عمومی

پارکینگ هوشمند

پارکینگ هوشمند

پارکینگ هوشمند یا Smart parking یکی از موضوعات جدید و جدی در زمینه ی هوشمند سازی است. با افزایش تولید ماشین ها و نیاز خانواده به وسیله نقلیه ی شخصی یکی از معضلات اجتماعی کمبود پارکینگ و محل پارک است و همچنین شلوغی پارکینگ ها کار را برای نگهبان های پارکینگ ها سخت کرده است. شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که وارد یک پارکینگ طبقاتی بشوید و بعد از بالا رفتن تمام طبقات پارکینگ متوجه شوید که ظرفیت پارکینگ تکمیل است. این اتفاق باعث میشود شما دیگر به آنجا مراجعه نخواهید کرد.
no-repeat;left top;;
auto

پارکینگ هوشمند چیست؟

icon

در یک پارکینگ هوشمند شما قبل از ورود به پارکینگ از ظریفیت خالی آن اطلاع پیدا میکنید و این به وسیله تابلویی که جلوتر از محل ورود نصب شده است که در آن ساعت کار پارکینگ و ضرفیت آن را مشخص میکند نمایش داده میشود. هنگام ورود از ماشین شما عکس گرفته میشود و ساعت ورود شما ثبت میشود و به شما کارت ورود و شماره مکان پارکتان داده میشود. همچنین هنگام خارج شدن از پارکینگ، شما با قرار دادن کارت هزینه پارک شما تعیین میشود و با کشیدن کارت بانکی شما میتوانید حق پارک را پرداخت کنید تا مانع برای خروج بالا برود.
no-repeat;left top;;
auto

default

پارکینگ هوشمند

چه چیز هایی در یک پارکینگ هوشمند میشود؟

icon

default

icon-progress-2
تابلوی اعلام ضرفیت
برای اطلاع رسانی در مورد ضرفیت پارکینگ و جای پارک باقی مانده

icon-videocam-line
دوربین ها و سنسور های امنیتی
دوربین امنیتی و در کل سیستم امنیتی کاملاً هوشمند میشود.
https://livesmarter.ir/product-category/sensors/

icon-login
درب های پارکینگ
درب های اصلی پارکینگ هوشمند خواهد بود و در تایم مشخص باز و بسته میشود.

icon-minus-circled
مانع های ورود خروج
موانع هنگامی که عکس ماشین گرفته شده و کارت پارکینگ به آن داده شده باز و وقتی برای خروج هزینه پارکینگ پرداخت شد باز میشود.

icon-lamp
چراغ های شماره پارک
اگر در جای پارک چراغی برای مشخص کردن خالی بودن آن قسمت گذاشته شود و هوشمند شود. به راحتی کاربر متوجه خالی و جای پارک خود میشود.

icon-money-line
دستگاه پرداخت هزینه پارک
دستگاهی هوشمند که هزینه پارک هر ماشین را محاصبه میکند و اعلام میکند. در اصل این دستگاه مغز مرکزی پارکینگ هوشمند است

default

پارکینگ هوشمند

آیا با پارکینگ هوشمند نیازی به نیروی انسانی در پارکینگ نیست؟

icon

هوشمند کردن پارکینگ به معنای حذف نیروی انسانی نیست ولی در این پارکینگ ها تنها به یک اپراتور نیازمند است. در این پارکینگ ها بیشتر کارها به صورت خودکار انجام می‌شود. سیستم هوشمند هر مشکلی را به صورت خودکار شناسایی میکند و به اپراتور اطلاع میدهد. میتوان گفت که شخص اپراتور تنها نظارت و چک کردن قسمت های مختلف را به عهده دارد.
no-repeat;left top;;
auto

آینده ی پارکینگ های هوشمند چگونه است؟

icon

امروزه علم با سرعت بسیار بالایی در حال پیشرفت است. پارکینگ های هوشمند در آینده نه چندان دور پیشرفت بسیار بالایی خواهد داشت. با تولید ماشین های هوشمند توسط کمپانی های تسلا و بنز و دیگر کمپانی ها میتوان سیستم هایی را طراحی کرد که پارکینگ به ماشین متصل شود و ماشین به صورت خودکار در محلی که توسط سیستم هوشمند برای آن تعیین شده پارک میشود و این به این معنی است که شما ماشین را در ورودی پارکینگ تحویل میدهید و تمام مراحل پارک به صورت خودکار انجام میشود. در این صورت راننده فقط باید هزینه پارک را پرداخت کند.
no-repeat;left top;;
auto

default

no-repeat;left top;;
auto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *