سیستم خانه هوشمند می تواند نیاز شما را به رفاه، آرامش و امنیت به طور کامل برآورده کند. بیشتر از آن به صرف جویی در هزینه ها کمک می کند و به شما وقت بیشتری برای لذت بردن از زندگی می دهد.

خانه هوشمند چیست؟

به زبان ساده خانه هوشمند خانه ای است که در آن اعضای خانه می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به مهارت خاصی،از طریق یک موبایل یا تاچ پنل، برروی تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی مثل روشنایی و دما، مدیریت داشته باشند. در این خانه سناریوهای مختلف برای شرایط مختلف تعریف می‌شود. مثلا سناریوی خروج از خانه، تنها با یک اشاره می‌تواند تمام چراغ‌ها را خاموش کند و حفاظ را ببندد. 
مشاور تخصصی خانه هوشمند آقای مهندس تمیزی

مهندس محمد تمیزی

مشاور خانه هوشمند

امکانات و قابلیت‌های یک خانه هوشمند

چه چیزی تجربه زندگی در یک خانه هوشمند را لذت بخش میکند ؟ اینکه همه ی اجزاء خانه برای آرامش شما با هم همکاری می کنند. از طریق سناریوهایی که مخصوص خانه ی شما طراحی می شوند، تجهیزات خانه می دانند که چه زمانی، چه رفتاری باید داشته باشند. بعلاوه شما از طریق یک اپلیکیشن روی گوشی هوشمند خود، کنترل همه چیز را کاملا در دست دارید. 

کنترل روشنایی

با امکان کنترل هوشمند روشنایی، میتوانید برای هر مناسبت یا زمان، تنظیمات دلخواه خود را در قالب سناریو از قبل تعریف کنید و مثلا در زمان مهمانی تنها با انتخاب کردن سناریوی مهمانی، تمام چراغ های سالن، آشپزخانه و حیاط روشن شوند. روشنایی هوشمند با هر نوع چراغ کاملا سازگار است.

 

کنترل پرده، حفاظ و سایبان

هر پرده ای که برای زیبایی خانه خود انتخاب کنید (ریلی یا افقی)، حتی سایبان، حفاظ و کرکره ها با موتور برقی را می توانیم به سیستم هوشمند خانه شما متصل کنیم تا ازین به بعد نهایت لذت را از نور خورشید ببرید و شب هنگام در حریم خصوصی خود در آرامش باشید.

کنترل دما

دمای هراتاق را به صورت جداگانه و دلخواه می توانید تنظیم کنید. سنسورهای دمای خانه هوشمند درجه حرارت را همیشه در سطح مورد نظر شما نگاه می دارند.

امنیت خانه

در یک خانه هوشمند امنیت از همه نظر تا حد بسیار زیادی ارتقا پیدا می کند. با سیستم اعلام سرقت و دوربین ها، از راه دور می توانید تمام حرکت های داخل خانه را از طریق گوشی هوشمند، رصد کنید . بعلاوه هنگامی که در سفر هستید خانه ی شما به گونه ای حضور شما را شبیه سازی می کند تا سارقین را بترساند.

موسیقی در سراسر خانه

در همه اتاق ها یا در اتاق مورد نظرتان موسیقی را با صدای شفاف بشنوید. هنگامی که آشپزی میکنید از موسیقی لذت ببرید یا در خانه ی خود مانند سینما، فیلم را با بالاترین کیفیت صدا تماشا کنید. میهمانی های شاد برگزار کنید یا با یک موسیقی پرتحرک ورزش کنید.

آبیاری گیاهان

گیاهان به طور منظم نیاز به آبیاری به میزان مشخص دارند. اگر شما عاشق گل و گیاه هستید و از طرفی مشغله زیادی دارید، این سیستم به شما کمک می‌کند. با خیال راحت می‌توانید به سفرهای طولانی بروید و از آبیاری گیاهان آسوده خاطر باشید.

مقایسه مزایا و معایب خانه هوشمند با خانه سنتی

همه ی وسایل و تجهیزات و امکانات در یک ساختمان و یا خانه هوشمند به هم متصل هستند و توسط یک سیستم کنترل مرکزی هدایت و مدیریت میشوند که توسط این زیر ساخت قوی و امن نسبت به وضعیت های متنوع محیط واکنش نشان میدهد و هماهنگ میشود اما در سیستم سنتی و ساختمان های معمولی اینگونه نیست! 

مزایای خانه هوشمند

 • مصرف بهینه انرژی با استفاده از سنسورهای نور و دما
 • افزایش امنیت خانه با سیستم یکپارچه امنیتی
 • کاهش هزینه‌ها با صرفه‌جویی در انرژی و حفظ امنیت
 • افزایش ارزش ملک و وجود مزیت رقابتی هنگام فروش
 • افزایش زیبایی خانه به دلیل استفاده از تجهیزات با طراحی زیبا و حذف تجهیزات اضافه
 • کاربری آسان برای همه اعضا خانواده مانند کودک و سالمند
 • احساس آرامش و رفاه بیشتر برای ساکنین خانه

معایب خانه معمولی یا سنتی

 • هزینه سرسام آور هدر رفت انرژی
 • شلوغی دیوار و دکوراسیون برای استفاده از کلیدهای روشنایی متعدد
 • امنیت کم حتی با وجود تجهیزات امنیتی
 • دغدغه کنترل خانه در زمانی که بیرون از خانه هستید مانند هنگام سفر
 • هدر رفتن زمان برای مدیریت جزء به جزء تجهیزات و وسایل هنگام ورود، خروج، شب، مهمانی و ...

پروژه لوکس خانه ویلایی هوشمند

واقع در منطقه گردشگری قلعه سرشیر اصفهان

آیا می توان خانه سنتی را هوشمند کرد؟

چه درحال ساخت یک خانه ی مدرن باشید، و چه ساکن یک خانه با ساخت سنتی باشید، امکان استفاده از مزایای خانه هوشمند برای شما وجود دارد. اگر یک ساختمان ساز هستید باید بدانید هوشمندسازی ارزش یک خانه را به طرز چشمگیری افزایش می دهد و برای خریداران آن ، نسبت به واحد های مشابه مزیت بیشتری ایجاد می کند. 
ساخت خانه هوشمند

ساخت خانه هوشمند جدید

 اگر برای ساختمان‌های در دست احداث، در زمان طراحی نقشه تاسیسات برقی ساختمان، اقدام به هوشمند سازی کنید، کارشناسان ما با اجرای تاسیسات زیرساختی مورد نیاز، مقدمات همه چیز فراهم می‌کنند و پس از آن تا پایان کار که مرحله نصب و برنامه ریزی تجهیزات است در کنار شما خواهند بود .

خانه هوشمند

هوشمندسازی خانه سنتی

 برای خانه و ساختمان‌هایی که قبلا ساخته شده‌اند نیز راهکار استفاده از سیستم هوشمند وجود دارد. مهندسین ما بدون نیاز به تاسیسات زیرساختی، هنوز هم می‌توانند آسایش و راحتی زندگی در یک خانه هوشمند را برای شما فراهم کنند. اینکار از طریق تجهیزات مخصوص و در بستر همان سیم کشی سنتی انجام می‌گیرد.

سرمایش و گرمایش هوشمند خانه
با استفاده از اپلیکیشن

کنترل آسان خانه هوشمند

تمام تجهیزات خانه به یک اپلیکیشن در گوشی موبایل شما متصل می‌شوند و پس از آن هرکجای دنیا که باشید، خانه مثل موبایل، همراه شماست. می‌توانید وضعیت تجهیزات را ببینید یا به آنها فرمان بدهید.
برای مثال می‌توانید مشاهده کنید کدام چراغ‌ها روشن‌اند و آنها را خاموش کنید یا می‌توانید سیستم سرمایش را به کار بیاندازید.

مشاوره رایگان

24 ماه گارانتی

10 سال پشتیبانی

شما هم می‌خواهید هوشمندتر زندگی کنید؟

اولین گام را با مشاوره رایگان بردارید.