هوشمندسازی ساختمان های تجاری و ادرای
 
هوشمندسازی ساختمان های اداری:
با توجه به نیاز امروزه بشر به رفاه و امکانات بیشتر و افزایش رشد مصرفی انرژی و هزینه های ناشی از آن، استفاده از تکنولوژی های نوین و سیستم های هوشمند سازی رو به افزایش است.
هوشمندسازی ساختمان های اداری یکی از نقاط مهم مورد هدف در اتوماسیون اداری می باشد. چرا که نقش به سزایی درکنترل فنی، مدیریتی و افزایش نرخ بهره وری و کاهش هزینه های تاسیساتی ساختمان خواهد داشت. با بکار گیری این اتوماسیون در بسیاری از امور مصرفی صرفه جویی و مدیریت و کنترل دقیق تری خواهید داشت و امکانات، آسایش بیشتری را برای مصرف کنندگان سرویس ساختمان فراهم می کند. امروزه هوشمند سازی ساختمان از جمله ساختمان های اداری، تجاری و داشتن یک دفترکار هوشمند دیگر یک کار لوکس و تجملاتی نیست، بلکه یک نیاز است. ما ملزم در بهینه سازی مصرف انرژی های مختلف و زمان هستیم.

آیا هوشمند سازی ساختمان اداری یا داشتن دفترکار هوشمند به صرفه است؟

 
امروزه سیستم مدیریت هوشمند ساختمان به ویژه هوشمند کردن ساختمان های اداری نقش بسیار مهمی را در كنترل مدیریتی ، فنی وهزینه های تاسیسات ساختمان به عهده دارد. ا
در هوشمند سازی ساختمان های اداری با توجه به خواست و نیاز شما، میتوان از تجهیزات و سیستمهای مختلف الکتریکی ومکانیکی بهره گیری کرد که این امر باعث تسریع در انجام کارها و ذخیره زمان و کنترل مصرف بی رویه انرژی وارائه خدمات بهتر به مخاطبان خواهد شد. به طور کلی یک ساختمان هوشمند به ساختمانی اطلاق میشود که مجهز به یک سیستم زیرساخت یکپارچه است که با توجه به وضعیت های مختلف ساختمان عکس العمل نشان میدهد و به ساکنان این امکان را میدهد تا از تجهیزات و امکانات موجود به طور موثر تر و کاربردی تر استفاده کنند و امنیت و آرامش محیط و ساکنین را به سطح بالایی افزایش می دهد.
با توجه به کمبود منابع انرژی در سطح جهان، مصرفه بهینه انرژی و سوخت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.سیستم مدیریت هوشمند ساختمان وظیفه مدیریت و کنترل وضعیت ساختمان را از لحاظ سیستم های ایمنی و امنیت ، سرمایش و گرمایش، روشنایی، کنترل تردد، سیستم اعلام حریق و آلارم های مختلف هشدار دهنده آلاینده ها ،تهویه مطبوع محیط و کنترل دما به عهده دارد.
 

چه چیزهایی را در هوشمندسازی ساختمان های اداری میتوان هوشمند سازی کرد؟

 
امنیت
ادارات مجهز به سیستم هوشمند از امنیت بالایی برخوردار است. از خصوصیات سیستم ایمنی کنترل ورود و خروج، آژیر های امنیتی و سیستم اطفاء حریق و کنترل قسمت های مختلف هنگام خروج کارمندان.
روشنایی
کنترل سرخط های روشنایی در زمان های مختلف، تنظیم مقدار نور دهی با توجه به نور محیط، کنترل تمام سیستم روشنایی یک ساختمان توسط یک تاچ پنل از خصوصیات این سیستم برای ساختمان های اداری است.
تهویه
سیستم تهویه هوا نیازی ضروری برای کارکنان یک شرکت است. سیستم هوشمند با استفاده از سنسور های تشخیص دما و رطوبت و غیره... و کنترل چیلر ها و هوا ساز ها کنترل هوای محیط را کاملا در دست دارد.
پرده
میتوان با سیستم هوشمند پرده های تمام قسمت را کنترل کرد حتی میتوان برنامه ریزی کرد که هنگام اتمام ساعت کاری تمام پرده های ساختمان بسته شود.
صوت
یکی از ویژگی های هوشمندسازی ساختمان های اداری سیستم صوتی است که بسیار کاربردی است
 

از سودمندی های هوشمندسازی ساختمان های اداری یا تجاری میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

  • This is the 1st item

  • This is the 2nd item

  • مدیریت اقتصادی و کنترل هزینه های مصرفی

  • بازگشت سرمایه ی اولیه هوشمند سازی به وسیله کاهش مصرف

  • مدیریت راهبردی حفاظتی و امنیت در سطح بالا بدون نیاز به نیروی انسانی

  • کاهش مصرف انرژی و سوخت در ساختمان

  • کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری

  • بالا بردن عمر مفید دستگاه‌ها

  • عملکرد یکپارچه و دقیق اجزای یک ساختمان

  • کنترل و نظارت از راه دور به وسیله تلفن همراه

 
گروه مهندسی هوشمند سازه هیربد باتجربه ای بالا و طولانی در زمینه اتوماسیون ساختمان مسکونی تجاری ، اداری و با انجام بیش از چند صد پروژه موفق در سراسر ایران آماده خدمات نوین هوشمند سازی به شما عزیزان می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان خانه هوشمند