هوشمندسازی ساختمان های تجاری و ادرای
 
هوشمند سازی ساختمان اداری:
با توجه به نیاز امروزه بشر به رفاه و امکانات بیشتر و افزایش رشد مصرفی انرژی و هزینه های ناشی از آن استفاده از تکنولوژی های نوین و سیستم های هوشمند سازی رو به افزایش است. هوشمند سازی ساختمان های اداری یکی از نقاط مهم مورد هدف در اتوماسیون اداری می باشد چرا که نقش به سزایی درکنترل فنی، مدیریتی و افزایش نرخ بهره وری و کاهش هزینه های تاسیساتی ساختمان خواهد داشت و با بکار گیری این اتوماسیون در بسیاری از امور مصرفی صرفه جویی و مدیریت و کنترل دقیق تری خواهید داشت و امکانات و آسایش بیشتری را برای مصرف کنندگان سرویس ساختمان فراهم می کند. امروزه هوشمند سازی ساختمان از جمله ساختمان های اداری و تجاری و داشتن یک دفترکار هوشمند دیگر یک کار لوکس و تجملاتی نیست بلکه یک نیاز است و ما ملزم در بهینه سازی مصرف انرژی های مختلف و زمان هستیم و با توجه به نیاز روز افزون بشری به تکنولوژی در تسریع زمان و هزینه ها باید امکانات و آسایش بیشتری را برای مراجعه کنندگان خود فراهم کنیم.

آیا هوشمند سازی ساختمان اداری یا داشتن دفترکار هوشمند به صرفه است؟

 
امروزه سیستم مدیریت هوشمند ساختمان به ویژه ساختمان های اداری نقش بسیار مهمی را در كنترل مدیریتی ، فنی وهزینه های تاسیسات ساختمان به عهده دارد. این سیستم علاوه بر نظارت و کنترل بخشهای مختلف ساختمان و ایجاد شرایط مطلوب با ارائه سرویسهای یکپارچه و کارآمد باعث بهینه سازی مصرف انرژی، بالابردن سطح کارایی و بهره وری که شامل کاهش نیروی انسانی و نرخ خرابی سیستم و کنترل مصرف انرژی و صرفه جویی در زمان و هزینه ها و فراهم آوری آسایش مصرف کننده ها با توجه به امکانات ساختمان میگردد.در هوشمند سازی ساختمان های اداری با توجه به خواست و نیاز شما، میتوان از تجهیزات و سیستمهای مختلف الکتریکی ومکانیکی بهره گیری کرد که این امر باعث تسریع در انجام کارها و ذخیره زمان و کنترل مصرف بی رویه انرژی وارائه خدمات بهتر به مخاطبان خواهد شد. به طور کلی یک ساختمان هوشمند به ساختمانی اطلاق میشود که مجهز به یک سیستم زیرساخت یکپارچه است که با توجه به وضعیت های مختلف ساختمان عکس العمل نشان میدهد و به ساکنان این امکان را میدهد تا از تجهیزات و امکانات موجود به طور موثر تر و کاربردی تر استفاده کنند و امنیت و آرامش محیط و ساکنین را به سطح بالایی افزایش می دهد. با توجه به کمبود منابع انرژی در سطح جهان، مصرفه بهینه انرژی و سوخت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.سیستم مدیریت هوشمند ساختمان وظیفه مدیریت و کنترل وضعیت ساختمان را از لحاظ سیستم های ایمنی و امنیت ، سرمایش و گرمایش، روشنایی، کنترل تردد، سیستم اعلام حریق و آلارم های مختلف هشدار دهنده آلاینده ها ،تهویه مطبوع محیط و کنترل دما به عهده دارد.
 

چه چیزهایی را در یک ساختمان اداری میتوان هوشمند سازی کرد؟

 
امنیت
و سیستم ایمنی و نصب دوربین های مدار بسته هوشمند و نظارت مجزای هر اتاق یا دفتر کاری
روشنایی
کنترل روشنایی و چراغها و تنظیم نور با توجه به نیاز محیط و کارکنان
تهویه
سیستم سرمایش و گرمایش و کنترل دما و هوای مطلوب محیط به صورت هوشمند و اتوماتیک با توجه به نیاز محیط و کارکنان
پرده
کنترل پرده و کرکره ها به صورت اتوماتیک و طبق برنامه و زمان دلخواه
تردد
کنترل تردد پرسنل و کارکنان و ساعت ورود خروج آنها
هشدار حریق
سیستم هشدار دهنده ی حریق و آلاینده ها
صوت
سیستم صوت و تصویر و اپراتور
 

از سودمندی های هوشمند سازی یک ساختمان اداری یا تجاری میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

  • مدیریت اقتصادی و کنترل هزینه های مصرفی

  • بازگشت سرمایه ی اولیه هوشمند سازی به وسیله کاهش مصرف

  • مدیریت راهبردی حفاظتی و امنیت در سطح بالا بدون نیاز به نیروی انسانی

  • کاهش مصرف انرژی و سوخت در ساختمان

  • کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری

  • بالا بردن عمر مفید دستگاه‌ها

  • عملکرد یکپارچه و دقیق اجزای یک ساختمان

  • کنترل و نظارت از راه دور به وسیله تلفن همراه

 
گروه مهندسی هوشمند سازه هیربد باتجربه ای بالا و طولانی در زمینه اتوماسیون ساختمان مسکونی تجاری ، اداری و با انجام بیش از چند صد پروژه موفق در سراسر ایران آماده خدمات نوین هوشمند سازی به شما عزیزان می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان خانه هوشمند