scenarios
 
قبل از آنکه بخواهیم سناریو در خانه هوشمند را تعریف کنیم باید بدانیم سناریو چیست؟ سناریو در لغت به معنای نمایشنامه یا فیلم نامه است.
این واژه در خانه هوشمند به معنای یکسری دستورالعمل منظم و دلخواه برای اجزای خانه است که به واسطه پنل های لمسی و تلفن همراه قابل تنظیم و اجرا می باشد. پس از نصب تاسیسات و تجهیزات هوشمند سازی، دستورالعمل یا سناریوها بر اساس سلیقه ی اعضای خانه تنظیم و در پنل های لمسی نصب شده در خانه، تعریف می شود. این سناریو قابل همگام سازی با تلفن همراه ، لپ تاپ و.. می باشد. پس از تعریف سناریوها ساکنین میتوانند تنظیمات دلخواه خود را با لمس آن سناریو به آسانی اجرا کنند و یا حتی نسبت به زمان و برنامه های روز مره خود آن راتغییر دهند.
با سناریو ها می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید، در مهمانی ها ی خود از بابت همه چیز خیالتان آسوده باشد و زمان خوبی را در کنار مهمانان واعضای خانواده خود سپری کنید.
شما میتوانید برای هر بخشی از خانه متناسب با زمان دلخواه یک سناریو مجزا تعریف کنید و در وقت و هزینه های مصرفی انرژی به طور چشمگیری صرفه جویی کنید.
مثلا شما برای آغاز روز خود می توانید یک سناریو تعریف کنید که هروز صبح به صورت اتوماتیک پرده و کرکره های اتاقتان در یک زمان تعیین شده باز شوند و نور روز را به شما هدیه کند و یا به محض بیدار شدن موسیقی دلخواهتان به طور اتوماتیک پخش شود و شما آماده برای یک روز با نشاط باشید! اینگونه میتوانید بنا به سلیقه ی دلخواهتان سناریوهای متنوعی برای شب، خواب، تماشای فیلم، مهمانی، مدیتیشن و یا خروج از خانه تعریف کنید تا همه چیز به یکباره مطابق شرایط تنظیم شود. همه چیز مانند روشنایی ها، سرمایش و گرمایش، پرده ها، سیستم صوتی

 
انواع سناریو در خانه هوشمند
 
سناریو صبح : با اعمال این سناریو صبح ها به طور منظم میتوانید از خواب بیدار شوید و با بالا رفتن پرده ها از نور زیبای صبح بهره مند شوید و یا موسیقی وبرنامه موردعلاقه تان از تلوزیون پخش شود و همه چیز برای یک شروع آرامش بخش در روز آماده باشد.
سناریو شب : توسط این سناریو میتوانید میزان روشنایی و تاریکی دلخواه ، دمای مناسب هوا وغیره را با توجه به زمان، میزان نور طبیعی فضای داخلی خانه یا اتاق شخصی خود تنظیم کنید و به طور دقیق اجرا خواهد شد.
سناریوی خواب : با اجرای این سناریو تمام شرایط لازم برای یک خواب آرام فراهم خواهد شد و همه ی سیستم های صوتی ،تصویری ،سیستم روشنایی و سرمایش و گرمایش و هر تجهیزات دیگری که تحت سیستم هوشمند سازی یکپارچه سازی شده باشد به طور اتوماتیک تنظیم یا خاموش و روشن خواهد شد.
سناریو مطالعه: یکی از سناریوهای لوکس و کاربردی برای اعضای خانه می باشد و تمام شرایط لازم جهت مطالعه یا درس خواندن را برای اعضای خانواده مهیا خواهد ساخت.
سناریو مهمانی: با اعمال این سناریو خیالتان بابت همه چیز آسوده است و در زمان دلخواه و معین شده توسط شما میزان روشنایی و خاموش و روشن شدن چراغ ها، سیستم پخش صوت و تصویر ، سرمایش و گرمایش و تنظیم هوای مطلوب خانه و هر چیز دیگر اجرا خواهد شد و میتوانید شب بسیار باشکوهی را داشته باشید.
سناریوی ورود : یکی از سناریو های کاربردی و مفید در خانه هوشمند سناریوی ورود می باشد شما میتوانید بر اساس سلیقه خود برنامه های مختلفی را برای ورود به خانه تنظیم کنید و یا یک سورپرایز عالی برای عزیزان خود داشته باشید و همه چیز به طور اتوماتیک اجرا خواهد شد.
سناریوی خروج: سناریوی خروج یکی از سناریوهای امنیتی و بسیار کاربردی در حفظ حریم و امنیت خانه و اعضای خانه اعم از سالمندان و کودکان می باشد .با اعمال این سناریو خیالتان بابت باز و بست بودن درب منزل یا گاراج و یا نشت گاز، اطفای حریق وهرگونه موارد احتمالی دیگر آسوده است و همه چیز به طور اتوماتیک از خانه واعضای خوانواده شما محافظت خواهد کرد.
سناریوی حضور: توسط این سناریو میتوانید در هنگام نبود درخانه با روشن و خاموش شدن چراغ ها و سنسور ها یا دیگر اجزای خانه اعلام حضور کنید و این امر مانع از نزدیک شدن افراد سودجو یا دزد به اطراف خانه شما خواهد شد.
برای اجرای این سناریوها فقط یک لمس ساده کافیست تا همه ی کارها به صورت اتوماتیک و دقیق اجرا شود و خانه شما به طور منظم مدیریت خواهد شد و این امر باعث صرفه جویی در هزینه های مصرفی انرژی و ذخیره پول و زمان، و امنیت شما را به سطح بالایی خواهد رساند. شما می توانید بر اساس سلیقه خود همانطور که دوست دارید سناریو تعریف کنید ، تنظیم سناریو کار بسیار ساده ای می باشد که متخصصین ما به سادگی آن را به شما آموزش خواهند داد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان خانه هوشمند