Smart Home Benefits for the Elderly and Disabled
 
مزایای خانه هوشمند برای سالمندان و معلولین حفاظت از آنها در هنگام نبود اعضا در خانه به وسیله یکسری تجهیزات می باشد. سالمندان و یا ناتوانان جسمی در زندگی روزمره خود نیاز به پرستار و یا مراقب دارند و یا برای انجام یکسری از کار های روزمره خود دچار مشکل و مساعل فراوانی می شوند، بویژه معلولان یا سالمندانی که دچار آلزایمر و یا اختلالات حرکتی و غیره می باشند که این امر تاثیر زیادی در روحیه آنها و یا حتی باعث ایجاد خلل در کارهای روزمره و زمان شما خواهد شد. امروزه با پیشرفت تکنولوژِی بویژه فناوری هوشمند سازی بسیاری از نیاز های معلولین و سالمندان به راحتی قابل حل است و با اجرای این فناوری در خانه دیگر نگران عزیزان خود نخواهید بود و با امنیت خاطربیشتری میتوانید بر آنها نظارت و کنترل داشته باشید بدون اینکه در کنار آن ها حضور داشته باشید، و به زمان و امور کاری شما لطمه ای وارد نخواهد شد. سالمندانی که دچار آلزایمرو یا مشکلات جسمی هستند ممکن است باز و یا بسته بودن درب، روشن و خاموش بودن گاز و هر اجزای دیگری از خانه را فراموش کنند و یابه دلیل ناتوانی های جسمی و حرکتی قادر به راه رفتن وحرکت نباشند ، بنابراین فناوری هوشمند سازی کمک شایانی در روند زندگی و کارهای روزمره معلولین و سالمندان خواهد داشت و همچنین باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های زندگی خواهد شد.

 

تجهیزات هوشمند برای نظارت سالمندان و معلولین در خانه هوشمند

 
سنسور های محیطی : یکی از ابزارهای فناوری خانه هوشمند برای افراد سالمند یا معلول از طریق سنسورهای محیطی است. این سنسورها تجهیزاتی برای کمک به سالمندان در خانه هستند. این سنسورها در اطراف خانه قرار گرفته اند و می توانند، آتش ، نشت گاز های سمی ، نشت آب و تغییر دمای محیط و غیره را تشخیص دهند. و در صورت بروز هریک از این اتفاقات، در صورت لزوم به اورژانس یا پلیس و یا از طریق تلفن همراه شما در هر نقطه ای که باشید هشدار دهد که به راحتی میتوانید نظارت ، کنترل و عملکرد دقیقی داشته باشید.
نظارت تصویری و صوتی : نظارت تصویری جنبه دیگری از فناوری خانه هوشمند است که می تواند به نفع افراد مسن یا معلول باشد. از طریق مانیتور ویدیویی و صوتی ، یا از طریق رایانه یا تلفن هوشمند شما می توانید ، فرد سالمند یا معلول خود را در خانه نظارت کنید. این نوع نظارت بصری باعث کاهش استرس و ایجاد امنیت خاطر برای خانواده یا مراقبان فرد معلول یا سالمند می شود.
دستگاه های تلفن همراه : نظارت بر خانه و افراد سالمند ومعلول در خانه به آسانی از طریق تلفن همراه انجام میشود. سنسورهای مورد استفاده در خانه های هوشمند ، هنگامی که با دستگاه های تلفن همراه هماهنگ می شوند ، می توانند کارهایی مانند خاموش و روشن کردن چراغ ، تلویزیون ، باز و بست کردن درب ، تغییر دمای محیط ،و کنترل اجزای خانه را داشته باشند. این فناوری نه تنها برای افراد سالمند و معلول بلکه برای همه مناسب است و در صرفه جویی زمان و کاهش هزینه های مصرفی تاثیر چشمگیری خواهد داشت.
حسگرهای بدن : سنسورهای پوشیده شده یا متصل به شخص تحت نظرهستند که می توانند اطلاعاتی راجع به حرکات غیرمعمول یا هشدار به پرسنل اورژانس در مواقع اضطراری ارائه دهند.
 

کنترل خانه هوشمند توسط افراد سالمند یا معلول در خانه

 
خانه هوشمند محیطی امن و آرام برای افراد سالمند و معلولان می باشد به طوری که آنها را از انجام بسیاری از کارها یی که مانع آسایش آنهاست باز می دارد و به آسانی میتوانند خانه هوشمند را کنترل کنند ! افراد سالمند یا معلولین میتوانند به آسانی از هوای مطلوب و دلخواه خود بهره مند شوند و یا چراغ ها و هر نوع اجزا و وسیله ای در خانه هوشمند را خاموش و روشن کنند و یا درب را باز بست نمایند و اوقات آرامی را بدون اینکه بخواهند حرکتی کنند به وسیله یک لمس ساده از طریق یک تلفن همراه هوشمند یا پنل لمسی و یا با یک فرمان صوتی سپری کنند و خیال شما بابت عزیزانتان آسوده خواهد بود و شما هم میتوانید دورا دور آنها را نظارت کنید.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *